Belka
Poniedziałek, 1 Marca 2021   imieniny: Antonina, Antoni, Albin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

 "RAZEM BUDUJEMY RODZINĘ"

Data publikacji: 2019-03-12, Data modyfikacji: 2019-03-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Jest nam niezmiernie miło podzielić się informacją, iż Stowarzyszenie Amicus w Lublińcu otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” edycja 2019 r. W ramach realizacji zadania pt.: „RAZEM BUDUJEMY RODZINĘ” Stowarzyszenie otrzymało ponad 30 tysięcy złotych.Projekt organizowany jest na rzecz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu i ich rodzin. Głównym jego celem jest umożliwienie im przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły, poprzez podniesienie ich poziomu świadomości o tkwiących w nich możliwościach oraz przysługujących i prawach.Beneficjenci zadania otrzymają wsparcie w postaci aktywizacji społecznej, psychicznej oraz fizycznej. W ramach projektu chcemy wspierać utworzoną w ŚDS grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych. Działania projektowe rozpoczną się w czerwcu i potrwają do końca listopada 2019 roku.Warto przypomnieć, że Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu jest dziennym ośrodkiem wsparcia. Na co dzień pomaga się w nim osobom niepełnosprawnym świadcząc usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych. Polegają one na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.

Pełna treść wiadomości na: lubliniec.eu/index.php/2429-razem-budujemy-rodzine.html
Urząd Miejski w Lublińcu, Źródło artykułu: lubliniec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubliniecki

Powiat lubliniecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Lublińcu. Znajduje się na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej. Gminy, które do niego należą, to Lubliniec, Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków oraz miasta Lubliniec i Woźniki. 


Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Najbardziej znanym jest Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Idąc szlakiem architektury drewnianej turyści mają możliwość zwiedzić liczne zabytkowe kościoły.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola