Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja

Data publikacji: 2018-01-23, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo, Zbiorniki wodne w naszej okolicy pokryła warstwa lodu. Jest ona jednak nieregularna i miejscami bardzo cienka. Apeluję więc do wędkarzy o rozsądne wchodzenie na taflę lodową. Proszę, aby samotnie nie wybierać się na zamarznięte akweny wodne oraz infomować najbliższych o dokładnym miejscu pobytu i planowanej godzienie powrotu Apel do rodziców! Przed nami ferie zimowe, w zwiazku z tym nasze pociechy chętniej spędzaja wolny czas na świeżym powietrzu. Niska temperetura spowodowała, że zbiorniki wodne pokryła cienka warstwa lodu. Proszę pamiętać, że lód jest bardzo niebezpieczny i może się zarwać pod dzieckiem ( lód wytrzymuje ciężar dorosłego człowieka, jeżeli jego pokrywa ma grubość co najmniej 7 cm ).Apeluję w tym miejscu o rzeczową rozmowę na temat bezpieczeństwa z naszymi dziećmi.Młodzi ludzie planując zabawę na zamarznietych zbiornikach wodnych, nie pamiętają, że wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw. Zawsze musimi brać pod uwagę możliwoścć załamania się lodu.Najbardziej niebezpieczne miejsca to te w pobliżu ujścia rzek i kanałów, ujęć wody,mostów, pomostów i przy brzegach, ponieważ zwykle w tych miejscach lód jest najcieńszy. Jeżeli lód zarwie się pod tobą:* nie wpadaj w panikę,*oszczędzaj siłyna wydostanie się z wody, połóż się płasko na wodzie, rozłóż ręce i staraj sięwydostać na lód,* jeżeli się wydostaniesz, nie wstawaj ale powoli przeczołgaj się w bezpieczne miejsce,* jeżeli jest taka możliwość szybko przebierz się w suche ubranie. Co zrobić, jeżeli pod kimś załamał się lód: * wezwij pomoc,* nie biegnij w kierunku ofiary, lód w tym miejscu może być kruchy i zarwać się również pod tobą,* nie podchodź do przerębla w pozycji wyprostowanej( w ten sposób zwiększamy punktowy naciskna lód). Najlepiej próbować podczołgać się do tonacego;* staraj się podać lub rzucić cokolwiek, za co może się tonący trzymać: gałąź, kurtkę, szalik aby wten sposób osoba mogła wydostać się na krawędź lodu;* po wyciągnięciu osoby poszkodowanej należy niezwłocznie zabezpieczyć ją przed zimnem i jaknajprędzej przetransportować do ciepłego pomieszczenia,* należy podać, w miarę możliwości ciepłe i słodkie napoje,* bezwzględnie nie wolno podawać alkoholu osobie poszkodowanej. Adam BieleckiWSOiUSC

Pełna treść wiadomości na: lubliniec.eu/index.php/1693-informacja-48.html
Urząd Miejski w Lublińcu, Źródło artykułu: lubliniec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubliniecki

Powiat lubliniecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Lublińcu. Znajduje się na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej. Gminy, które do niego należą, to Lubliniec, Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków oraz miasta Lubliniec i Woźniki. 


Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Najbardziej znanym jest Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Idąc szlakiem architektury drewnianej turyści mają możliwość zwiedzić liczne zabytkowe kościoły.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola