Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wyszukaj:
 
 

KANCELARIA PRAWNA DAWID KOKOT

 
Nazwa: KANCELARIA PRAWNA DAWID KOKOT
Ulica: KAROLA MIARKI
Miejscowość: LUBLINIEC
Kod pocztowy: 42-700
Powiat: lubliniecki
Województwo: slaskie
Telefon:
Fax: -
E-mail: -
Strona WWW: -
Opis firmy: Prawnik Niekorporacyjny/ Doradca Prawny

Dawid Kokot ?Od lat pomagam innym, świadcząc pomoc prawną i wiem, jaką wymierną korzyść przynosi dobrze wykonana usługa prawnicza.

Moim podstawowym celem jest pomoc Klientowi w rozwiązywaniu spraw, zanim staną się one problemami. Jeśli jednak to nastąpi, niesiemy pomoc, dobierając do każdego udzielonego zlecenia odpowiedni zespól - specjalistów z danej dziedziny prawa.

Chronię prawnie; działając kompleksowo, z pasją i zaangażowaniem. Cenimy sprawy nietypowe i precedensowe, wymagające twórczego rozwiązywania zagadnień prawnych.

Zapewniam terminowość świadczenia usług, ograniczoną jedynie czasem niezbędnym do opracowania zagadnienia prawnego i przygotowania projektów dokumentów lub opracowania taktyki postępowania procesowego.
Specjalizuję się w również w stałej obsłudze podmiotów gospodarczych, w ramach, której zapewniamy wizytę prawnika w siedzibie firmy oraz zastępstwo procesowe we wszystkich postępowaniach administracyjnych, sądowych i egzekucyjnych. w sprawach klientów indywidualnych zajmuje się w szczególności prawem rodzinnym (rozwód, alimenty, opieka nad dziećmi), spadkowym (stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, dział spadku) oraz prawem karnym . W sprawach klientów prowadzących działalność gospodarczą zajmuje się głównie problematyką prawną branży motoryzacyjnej, ochroniarskiej, turystycznej oraz ubezpieczeniowej.

Od 2010 roku zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując w kancelarii radcy prawnego, a później w spółce partnerskiej radców prawnych, zajmując się stałą obsługą podmiotów gospodarczych, pomocą prawną świadczoną klientom indywidualnym oraz uczestnictwem w postępowaniach sądowych.


Nazywam się Dawid Kokot i jestem Doradcą Prawnym - Niekorporacyjnym Prawnikiem , dokładnie od roku i 6 miesięcy.

W oparciu o Krajowy Rejestr Adwokatów policzyłem iż w chwili obecnej jest 15 168 adwokatów. Już nie wnikam jaką część nie wykonuje zawodu, ale nie jest do duża liczba.

Taka duża liczba Adwokatów, oznacza iż na średniej wielkości miasto ich kilkunastu albo kilkudziesięciu.


W Lublińcu - jest 6 Adwokatów nie licząc Radców Prawnych,i osób świadcząca pomoc prawna bez odbycia aplikacji w ramach biur prawnych. Jak na takie małe powiatowe miasteczko jest to duża ilość adwokatów,zauważywszy że w Lublińcu jest tylko Sąd Rejonowy. Liczba Adwokatów rośnie , ale za tym nie idzie wzrost spraw Sądowych ,co oznacza iż następuję rozłożenie spraw miedzy adwokatów, a to przekłada się na spadek dochodów.

Jako Prawnik niekorporacyjny i Doradca Prawny widzę , że społeczeństwo jest co raz mądrzejsze,i zaradniejsze. Ludziom nie jest obce poszukiwanie odpowiedzi na problemy prawne w internecie.Zdarza mi się iż moi klienci przychodzą do mnie przychodzą do mnie ze sporą widzą i szukają tylko potwierdzenia tego co już widzą.Zlecenie sprawy Doradcy Prawnemu dotyczy skomplikowanych problemów,których nie da się rozwiązać w oparciu o porady prawne na forach.
Również na stronach internetowych można znaleźć szereg rożnych wniosków , co skutkuje tym że Doradca Prawny nie jest potrzebny do ich sporządzenia.
Wszystko to wpływa na zmniejszenie ilości spraw do poprowadzenia oraz zleceń obsługi prawnej ,a w konsekwencji obniżenia zarobków.

Zauważam też iż nasze społeczeństwo biednieje. Bardzo często zdarza mi się sytuacja , kiedy przychodzi do mnie klient , dla którego porada za 50 zł czy 100 zł to spory wydatek . Już nie wspomnę o honorarium , czy stałej obsłudze prawnej, na których społeczeństwo w większości nie stać stanowi dla nich to horrendalna kwotę.Czasami podpowiadam klientowi ,wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych czy pełnomocnika z urzędu czyli takiego któremu płaci Skarb Państwa a nie sam klient.

Nazywam się Dawid Kokot i aby zostać Doradca/Prawnym przez 3 lat odbyłem
kursy prawnicze. W sumie 5 lat nauki. Dlatego irytują mnie i moich kolegów Prawników
sytuacje, kiedy musimy się mocno nagimnastykować aby wystarczyło nam na opłacenie wszystkich podstawowych rachunków i aby zostało coś jeszcze. To nie są oszałamiające kwoty pozwalające nazywać nas krezusami. Oczywiście są Prawnicy, którym świetnie się powodzi i zarabiają bardzo dobrze. Jednak to niewielki procent z całości, która musi
sobie jakoś radzić. Z rozmów z innymi Doradcami Prawnymi/Prawnikami wiem również, że wielu z nich rezygnuje z wykonywania zawodu na rzecz stałej posady w organach administracji publicznej, dziale prawnym wielkiej korporacji czy stanowisku asystenta sędziego. Po tylu latach nauki chcemy godnie zarabiać i żyć, ale w naszym społeczeństwie, przy niskich zarobkach obywateli i ciągłym poszerzaniu dostępu do zawodu Doradcy Prawnego jest to bardzo trudne.
Nazywam się Prawnik Dawid Kokot i nie jestem bogaty. I większość Doradców Prawnych również nie. Wielurozważa porzucenie zawodu i zajęcie się bardziej dochodowym zajęciem. Środowiska Prawnicze zapowiadały szeroko zakrojoną akcję mającą na celu uświadamianie społeczeństwu prawdy na temat sytuacji finansowej i majątkowej prawników. Niestety zakończyło się na zapowiedziach. Więc mówię ja ? prawnicy nie są bogaci jak krezusi, niekiedy muszą zastanawiać się z czego zapłacić rachunki i za co żyć. Problem ten dotyczy szczególnie nas młodych Doradców Prawnych o nieugruntowanej pozycji na rynku. My młodzi Prawnicyi musimy balansować po cienkiej linii wyznaczonej przez potrzeby klienta z jednej strony, a jego możliwości zarobkowe z drugiej,by w konsekwencji zastanawiać się czy rzeczywiście warto było zostać adwokatem?Jako prawnik warsztat pracy doskonaliłem przede wszystkim w trakcie praktyk, a później działalności zawodowej w katowickich i krakowskich kancelariach adwokatów i radców prawnych, prowadząc pod ich kierunkiem szereg spraw z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego
 
 

Branże

prawnicza, PRAWNA
 
 
 
 


Uwaga! Poniższe dane pochodzą z 2004 roku. Redakcja nie ponosi odpowiedzialnośi za zmiany w prawie oraz za aktualność i rzetelność informacji. Zgłoś UWAGI

Firmy premiumwszystkie firmy
loading...
Kategorie katalogu firmWszystkie kategorieNajpopularniejsze
 
Dodaj firmÄ™ ZA DARMO!
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubliniecki

Powiat lubliniecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Lublińcu. Znajduje się na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej. Gminy, które do niego należą, to Lubliniec, Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków oraz miasta Lubliniec i Woźniki. 


Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Najbardziej znanym jest Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Idąc szlakiem architektury drewnianej turyści mają możliwość zwiedzić liczne zabytkowe kościoły.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola