Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Drag Race! Lubliniec: TLK 83107 Osterwa [EP07-338] vs. IC 3805 Malczewski [EU07-005]. 2.04.2017

 
TLK 83107 Osterwa (Kraków Główny-Szczecin Główny), którą jechałem z Krakowa do Ostrowa Wlkp., po tym jak cały pierwszy fragment trasy jechała punktualnie, została "zatrzymana" w Lublińcu za sprawą decyzji o skomunikowaniu z opóźnionym już 84 minuty wówczas pociągiem IC 3805 Malczewski (Przemyśl Główny-Słupsk/Kołobrzeg) łącznie na dodatkowe 12 minut. Powodem opóźnienia Malczewskiego była konieczność wypięcia jednego wagonu ze składu, który uległ awarii w Łańcucie - cała operacja kosztowała 70 minut w plecy. Muszę jednak przyznać, że biorąc pod uwagę długi postój Malczewskiego w Krakowie Głównym nawet z tym poślizgiem, który przyjechał ~10 minut przed odjazdem Osterwy, oraz fakt że oba pociągi stały na tym samym peronie i do Lublińca jechały one tą samą trasą (Osterwa dodatkowo staje w Miechowie i Koniecpolu) - decyzja o przytrzymaniu Osterwy w Lublińcu była dla mnie niezrozumiała. Jednak moje wątpliwości absolutnie wynagrodziła powyższa, nomen omen nieczęsta na co dzień sytuacja ;)

 


Piotr Łężak
 
Data pliku video: 2017-04-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubliniecki

Powiat lubliniecki – powiat w województwie śląskim z siedzibą w Lublińcu. Znajduje się na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej. Gminy, które do niego należą, to Lubliniec, Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków oraz miasta Lubliniec i Woźniki. 


Powiat może się pochwalić olbrzymią ilością lasów, co umożliwia polowania, zbieranie grzybów i relaks na świeżym powietrzy w urokliwych miejscach. Najbardziej znanym jest Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Idąc szlakiem architektury drewnianej turyści mają możliwość zwiedzić liczne zabytkowe kościoły.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola